Taupīga un ekonomiska

Neskatoties uz sadzīves stereotipiem par to, ka trauku mazgājamās mašīnas lietošana rada lielus tēriņus, patiesībā tās vidējais ūdens patēriņš ir vismaz divreiz mazāks nekā tad, ja traukus mazgātu ar rokām, savukārt enerģijas patēriņš ir nebūtisks, ja salīdzina ar pārējo sadzīves tehniku. Ņemiet vērā, ka patērētās enerģijas daudzums ir tieši proporcionāls ūdens apjomam, un jo precīzāk ūdens un mazgāšanas līdzekļi nokļūst uz traukiem, jo tīrāki trauki kļūst un jo mazāki ir tēriņi. Sevišķi, ja Jūsu trauku mazgājamai mašīnai ir ūdens tīrības sensors* un funkcija Multi tab*.

Savukārt iebūvējamā trauku mazgājamā mašīna ar žāvētāju taupa vietu virtuvē, kā arī piešķir tai simpātisku izskatu. Lai arī kādu iebūvējamo trauku mazgājamo mašīnu Jūs izvēlētos, atcerieties, ka ar to Jūsu trauki kļūs tīrāki, bet ūdens, elektrības un mazgāšanas līdzekļu tēriņi – daudz mazāki.

Kompakta un ietilpīga

Vispirms būtu jāaizdomājas par trauku mazgājamās mašīnas ietilpību, t.i., cik trauku komplektu tā spēj nomazgāt un izžāvēt vienā reizē (1 cikls). Trauku komplektā ietilpst: 1 liels un 1 dziļš trauks, 1 apakštase, 1 tase vai glāze, 1 dakšiņa, 1 nazis un 2 karotes. Tādējādi, jo vairāk cilvēku ir ģimenē, jo vairāk trauku komplektu nāksies mazgāt.

Starp citu, vairāk galda piederumu ietilps (neietekmējot trauku mazgājamās mašīnas gabarītus), ja tiem būs atsevišķs līmenis. Ne katli, ne pannas, ne lielie trauki neietilpst komplektā, tāpēc to mazgāšanai mašīnā nāksies piemeklēt papildu vietu.

Tāpēc ģimenei no 4 cilvēkiem pilnībā derēs ietilpīga trauku mazgājamā mašīna 8-10 komplektiem, kuras gabarīti ir 60x60x85 cm, savukārt pārim ir piemērota 45x55x45 cm liela mašīna, kura paredzēta 4-5 komplektiem.

Klusa un ērta lietošana

Visas trauku mazgājamās mašīnas izdod troksni un vibrāciju, un, ja Jūs plānojat trauku mazgājamo mašīnu ieslēgt vēlajās vakara stundās, tad Jums vajadzētu uzmanību pievērst modeļiem ar trokšņa apslāpēšanas sistēmu Silent System* vai mašīnām ar režīmu “Atliktais starts”, kurš ļauj pārlikt programmu palaišanu uz Jums ērtāko laiku (piemēram, uz nakti vai Jūsu prombūtnes laiku).

Par trauku mazgāšanas un žāvēšanas beigām trauku mazgājamā mašīna Jums paziņos ar gaismas vai skaņas indikāciju*.

Lielākā daļa mūsdienīgo mašīnu ir pilnīgi drošas lietošanā, pateicoties aizsardzībai no noplūdēm un Aqua stop*, kā arī vadības paneļa un durtiņas bloķēšanas iespējai.

Šīs funkcijas pasargā ierīci no bojāšanās, gan ziņkārīgos bērnus no apdegumiem, gan arī Jūsu mājokli un kaimiņus – no plūdiem.

Ātri mazgā traukus

Tālāk nedaudz parunāsim par pamatprogrammām – tām ir jābūt gan jebkurā parastajā, gan labākajā mašīnā.

Ar nelielu netīru trauku daudzumu īsā laikā tiks galā pusslodzes programma, kura arī ietaupīs elektroenerģiju, ūdeni un mazgāšanas līdzekļus. Savukārt režīms “ātrā mazgāšana” maksimums 30 minūtēs tiks galā ar vairākiem nedaudz netīru trauku komplektiem.

Programma “intensīvā mazgāšana” pie 65-70 °С temperatūras viegli attīrīs pat ļoti netīrus traukus, bet rūpīgai trauslu glāžu mazgāšanai ideāli derēs režīms “delikātā mazgāšana” pie temperatūras 30-45 °С.

Mazgāšanai un dezinfekcijai nav nekā labāka par režīmiem “Hygiene”* un “Oxygen”*, kuri ļauj neitralizēt kaitīgās baktērijas un nepatīkamās smakas.

4 soļi, izvēloties iebūvējamo trauku mazgājamo mašīnu:

  1. Nosakiet iebūvējamās trauku mazgājamās mašīnas gabarītus, lai tā ietilptu Jūsu virtuvē tai paredzētajā vietā;
  2. Nosakiet, cik daudz trauku komplektu un cik bieži Jūs mazgājat;
  3. Nosakiet, kurā diennakts laikā un cik bieži Jūs to darāt;
  4. Nosakiet, kādas trauku mazgājamās mašīnas funkcijas Jums ir nepieciešamas: trauku dezinfekcija ir svarīga, ja Jums ir bērni, intensīvā mazgāšana – ja Jūs gatavojat taukainu un bagātīgu ēdienu vai cepeti, utt.

Visas iebūvējamās trauku mazgājamās mašīnas Jūs varat apskatīt šeit.