Virtuvē tiek pavadīts diezgan daudz laika, tāpēc no gaisa šajā telpā ir atkarīga saimnieces veselība un pašsajūta. Pārāk spēcīgas un piesātinātas smaržas cilvēkam var radīt diskomforta sajūtu, var ietekmēt garastāvokli, kā arī apetīti.Cits iemesls ir tīrības saglabāšana virtuvē. Jūs taču negribat, lai baltie griesti un sienas kļūtu melni un netīri? Diemžēl, tieši ēdienu tvaiki spēj kaitēt mūsu mājoklim. Īpaši nepatīkami tas būs gadījumā, ja tikko tika veikts remonts.

Tvaika nosūcējs palīdzēs atrisinās šīs problēmas.

Par Jūsu virtuvi

Kā jau Jūs droši vien zināt, tvaika nosūcēji mēdz būt klasiskie vai iebūvējamie. Iebūvējamie izskatās īpaši moderni un mūsdienīgi, taču tas ir Jūsu paša izvēlē, kādu variantu izvēlēties. Dodot priekšroku iebūvējamajam tvaika nosūcējam, īpašu uzmanību pievērsiet tā izmēram un noskaidrojiet, vai Jūsu virtuves mēbelēs pietiks vietas tā “ievietošanai”.

Svarīgi atzīmēt, ka tvaika nosūcējs var nodrošināt būtiski dažādu gaisa plūsmu.
  • Ja Jūsu virtuve ir salīdzinoši nelielas platības, tad iesakām Jums izvēlēties tvaika nosūcēju ar maksimālo gaisa caurplūsmu līdz 300 m³/h.
  • Ja telpa ir vidēji liela, tad būs piemērota 300-450 m³/h liela gaisa caurplūsma, savukārt īpaši lielas virtuves efektīvai vēdināšanai būs nepieciešams tvaika nosūcējs 451-650 m³/h.

Vairāk par tehnoloģijām

Nedaudz parunāsim par tehnoloģijām un dažādām iespējām. Piemēram, iebūvējamie tvaika nosūcēji bieži vien ir ar gaisa novadītāju, kas nozīmē, ka pastāv caurule, kura novada visus iztvaikojumus no virtuves uz ventilācijas šahtu.

Gaisa recirkulācijas iespēja jeb tā saucamā ogles filtra esība nozīmē, ka gaiss tiks attīrīts ar aktīvās ogles filtru palīdzību un atgriezts atpakaļ virtuvē. Ko nozīmē “oglekļa filtri”, Jūs jautāsiet? Vienkāršāk izsakoties, tie ir dziļas tīrīšanas filtri, kuru pamatu veido aktivētā ogle, un kuri paredzēti dažādu smaku iznīcināšanai.

Jums noteikti patiks tvaika nosūcējs ar intensīvo darbības režīmu. Šāds režīms var noderēt gadījumā, ja, piemēram, ēdiena gatavošanas procesā kaut kas stipri piedeg un smakas ir īpaši spēcīgas.

Mēdz būt arī tvaika nosūcēji ar vadības pulti. Pateicoties pultij, Jūs varēsiet uzstādīt nepieciešamo darba režīmu, pat neatejot no pusdienu vai vakariņu galda!

Savukārt, ja Jūs augstu vērtējat jaunākās tehnoloģijas arī virtuvē, Jums piemērots būs tvaika nosūcējs ar skārienjutīgo vadības paneli, kas ļaus uzdot nepieciešamo programmu ar pirkstu pieskārienu palīdzību.

Noslēgumā

Kārtīgi izvērtējiet, kādu tvaika nosūcēju Jūs vēlētos redzēt savā virtuvē – klasisko vai iebūvējamo. Izlemiet, kādas funkcijas un tehnoloģijas Jums ir svarīgas.

Visus klasiskos tvaika nosūcējus Jūs varat apskatīt šeit, savukārt iebūvējamie tvaika nosūcēji ir atrodami šeit.