Izpētīsim tuvāk elektroiekārtas, kuras palīdz rūpēties par matu skaistumu. Ja fēns ir praktiski jebkuras dāmas arsenālā, tad, piemēram, matu lokšķēres un matu taisnotājs ir faktiski savstarpēji izslēdzošas lietas. Apskatot tehniku, vienmēr ir vērts uzzināt vairāk par tās parametriem, tāpēc mēs izstāstīsim, kam pievērst uzmanību vispirms.

Fēni

Skaisti mati prasa rūpīgu kopšanu un mazgāšanu ar šampūnu atbilstoši Jūsu matu tipam. Uzreiz pēc šīs procedūras Jums noteikti būs nepieciešams fēns, lai izsusinātu matus un dotos savās ikdienas gaitās, lieki nezaudējot laiku. Pirmais ievērības cienīgais parametrs ir jauda. Tieši tā nosaka, cik karstu gaisu varēs iegūt un cik ātri mati izžūs. Ja Jums ir īss griezums un nepieciešams vienkārši izsusināt matus, tad ar 1500-1600 W pietiks. Toties ar gariem un bieziem matiem labāk tiks galā fēns ar 1800 W jaudu, pie mazākām vērtībām matu žāvēšana aizņems krietni ilgāku laiku.

Katram fēnam ir dažādi ātruma un temperatūras režīmi. Mājas lietošanai pilnībā pietiek ar 2 ātrumiem un 3 temperatūras režīmiem, vairāk var būt nepieciešams cilvēkiem ar zināmām prasmēm friziermākslā.

Vissaudzīgākā kombinācija ir neliels pūšanas ātrums pie mazas temperatūras, taču tāda žāvēšana var ieilgt.

Kombinācija ir atkarīga no Jūsu matu tipa, biezuma un stāvokļa. Ja Jums ir gari un veselīgi mati, kā arī Jūs steidzaties, tad varat izvēlēties lielāku ātrumu un temperatūru, lai savestu sevi kārtībā ātrāk. Tomēr esiet piesardzīgi un neturiet maksimāli karstu fēnu pārāk tuvu, lai nebojātu matus un izvairītos no ādas apdegumiem.

Matu ieveidošanas iespēju paplašināšanai pastāv aukstā gaisa režīms. Tas nepieciešams nevis žāvēšanai, bet ieveidošanai. Atvēsiniet izžāvētos un ieveidotos matus, un tie saglabās formu un apjomu, ko tie būtu zaudējuši, izžūstot dabīgā veidā. Ja mati ir izžāvēti, bet Jūs papildus vēlaties izvairīties no to elektrizācijas, tad palīdzēs fēns ar jonizāciju. Tas sūta negatīvo jonu plūsmu, kas vājina karstā gaisa nelabvēlīgo ietekmi un noņem statisko elektrību.

Fēna uzgaļu daudzveidība vienmēr iekrīt acīs, taču jāsaprot, vai tie Jums tik tiešām ir nepieciešami, vai arī nevajadzīgi tiks iemesti skapī. Aiz sarežģītā nosaukuma “difuzors” slēpjas uzgalis ar “pirkstiņiem”, kurš koncentrē karstā gaisa plūsmu un tādā veidā piešķir frizūrai papildu apjomu. Tāds fēns apjomam labi kalpos dabīgo cirtu īpašniecēm, taču būs praktiski bezspēcīgs taisniem matiem. Protams, friziermākslas meistari spēs arī taisnus matus ieveidot ar difuzoru, bet pārējiem tas būs bezjēdzīgs. Otrs plaši izplatīts uzgalis ir koncentrators. Tas līdzinās piltuvei, kas saspiesta platajā galā. Tā uzdevums ir koncentrēt gaisa plūsmu intensīvākai iedarbībai uz matiem. Pielietojiet to, lai virzītu gaisa plūsmu no matu saknēm uz galiem - tas palīdzēs izvairīties no pūkainiem matiem, turklāt ļaus efektīgi un saudzīgi ieveidot katru matu šķipsnu.

Vai Jūs zināt, cik liels attālums ir līdz spogulim no tās vietas, kur atrodas rozete, lai varētu pieslēgt fēnu? Šī nianse ir svarīga, jo šim attālumam ir jābūt mazākam par fēna barošanas vada garumu. Parasti tas ir 1.5 līdz 3 m garš. Veltiet tam minūti Jūsu uzmanības pirms pirkuma veikšanas un Jums nebūs pēc tam jāmeklē pagarinātājs. Vēl viens papildu kritērijs ir trokšņa līmenis matu žāvēšanas laikā. Ja Jums ir mazi bērni vai arī kaimiņi, kuriem traucē jebkāda nepatīkama skaņa, tad pareizāk būs izvēlēties klusāku ierīci. Atcerieties arī par fēna formu un svaru, jo ierīcei ir jābūt ērtai lietošanā.

Matu veidotāji

Diemžēl ne visiem sanāk glīti un labi ieveidot matus, vienā rokā turot fēnu, bet otrā - ķemmi. Neraizējieties! Iespējams, Jums būs vairāk piemērots matu veidotājs vai tā saucamais “staileris”. Uzdevums kļūst daudz vienkāršāks, kad ieveidošanas fēns un ķemme ir apvienoti vienā ierīcē. Ķemmējiet matus un vienlaicīgi žāvējiet tos, kā arī ieveidojiet cirtas vai arī citu frizūru pēc saviem uzskatiem. Tāds veidotājs spēj ne tikai izveidot lokas, ieveidot skaistas un apjomīgas šķipsnas, bet arī palīdzēs izgludināt nepaklausīgas cirtas.

Jonizācija savukārt likvidēs statisko elektrību, tāpēc mati neelektrizēsies.

Tas, ko spēs izdarīt kāds konkrēts modelis, ir atkarīgs no uzgaļu komplekta. Dažādi uzgaļu veidi un to diametri ir domāti dažādai matu ieveidošanai un ieviļņošanai. Visbiežāk komplektā ietilpst 2 apaļi uzgaļi-birstes un koncentrators, taču pastāv arī modeļi ar lielāku uzgaļu komplektu, kuri spēj aizvietot lokšķēres un matu taisnotāju. Birstes diametru iesakām izvēlēties atkarībā no matu garuma: lielāks - garākiem matiem, mazāks - īsākiem. Jebkuram uzgalim jābūt viegli noņemamam un uzstādāmam; ir ļoti ērti, ja uzgalis var brīvi griezties, kas atvieglo procesu un palīdz izvairīties no matu sapiņķerēšanās.

Matu veidotāju jauda atšķiras no parasto fēnu jaudas, jo tie ir domāti nedaudz citiem mērķiem. Klasiskā fēna pamatfunkcija - izžāvēt matus, bet stailera - ieveidot tos. Matu ieveidošanai pietiks ar jaudu no 400 vatiem, bet ja būs nepieciešams arī kārtīgi izžāvēt matus, izvēlieties modeļus ar 1000 vatu lielu jaudu vai vairāk. Izvēloties, pievērsiet uzmanību Jūsu matu tipam, jo kuplākiem un biezākiem matiem vairāk piemēroti ir jaudīgāki modeļi.

Staileru darba režīmi principā sakrīt ar tipiska fēna funkcijām, tomēr režīmu daudzums stailerim mēdz būt mazāks. Korpusa forma, svars un vada garums, protams, arī ietekmē to, cik ērti būs lietot ierīci un ieveidot matus.

Matu lokšķēres

Matu lokšķēres pielieto tad, kad nepieciešams ātri un ērti iegūt lokainus matus. Lai gan šīs ierīces darbības princips ir ļoti vienkāršs, tā ir jāizvēlas uzmanīgi. Pirmais, kam jāpievērš uzmanība, ir darba virsmu materiāls. Kvalitatīvām lokšķērēm tās ir izgatavotas no keramikas, turmalīna vai, apvienojot šos abus materiālus. Abu materiālu gadījumā Jūs varēsiet vienmērīgi un rūpīgi uzsildīt matus, ieveidojot tos droši un nepārkarsējot.

Funkcijas var noteikt pēc iekārtas izskata.

Lokšķēres ar saspraudi ir izplatītākais un vienkāršākais variants. Ierīce sastāv no metāliska stieņa, ap kuru jāapvij mati un jānostiprina ar saspraudi. Tas ir lielisks variants lietošanai mājās, kurš neprasa nekādu īpašu pieredzi. Konusveida lokšķēres, pēc būtības, ir tas pats, kas iepriekšējā ierīce, tikai stienim ir sašaurināts gals. Šī konstrukcija ļauj izveidot lokas, kuras sašaurinās matu galos, bet augstāk ir apjomīgākas. Apaļas spirālveida spailes matu veidošanai ieveidos Jūsu matus spirālveida lokās. Visas trīs iepriekšminētās tehnoloģijas vieno viens princips: jo lielāks stieņa diametrs, jo lielākas lokas var izveidot. Gofrētas lokšķēres piešķirs matiem nelielu viļņu struktūru, kas izskatās tiešām lieliski, pat ja ir apstrādātas tikai dažas matu šķipsnas. Ir vērts pieminēt Babyliss automatizēto lokšķēru īpašības: Jūs varat ievietot matu šķipsnu iekārtā, un tā tiks “ievilkta” ierīcē, cik tālu nepieciešams. Perfektas cirtas būs gatavas dažu minūšu laikā!

Jauda tām parasti nav īpaši liela, bieži vien ražotājs to izsaka ar citu parametru, no kura ir atkarīga jauda - uzsilšanas ātrums. Visbiežāk, uzsilšana aizņem apmēram minūti - šajā laikā lokšķēres paspēj uzkarst līdz maksimālai temperatūrai. Starp citu, dažādiem modeļiem temperatūra arī var atšķirties. Vai Jums ir nepieciešama augsta temperatūra? Ja Jūsu mati ir veselīgi un salīdzinoši raupji, tad augstāka temperatūra palīdzēs ātrāk ieveidot frizūru un cirtas turēsies ilgāk. Tomēr, ja Jūsu mati ir bojāti vai krāsoti, drošāk būtu izvēlēties mazāku temperatūru. Šajā gadījumā var noderēt arī temperatūras regulators, kas ļauj uzstādīt nepieciešamo temperatūru individuāli. Iesakām pievērst uzmanību arī jonizācijas funkcijai - tā neļaus matiem elektrizēties pēc ieveidošanas.

Matu taisnotāji

Matu taisnotājs jeb tā saucamais matu gludeklis noderēs čirkainu matu īpašniecēm, kuras sapņo par taisniem un viegli ieveidojamiem matiem. Tas sasilda matus, noņemot no tiem nevēlamo mitrumu un iztaisno tos. Taisnotāja plāksnes, bez šaubām, ir pati svarīgākā šīs ierīces daļa.

Kvalitatīvu plākšņu izgatavošanai izmanto tādus materiālus kā keramika, turmalīns vai teflons.

Katram no tiem ir savas priekšrocības, kā piemēram, keramika un turmalīns uzkarst vienmērīgāk, savukārt turmalīns neitralizē statisko elektrību. Teflona virsmām nelips klāt frizieru lakas un ieveidošanas līdzekļi, kas ļaus matus ieveidot ātrāk un vieglāk. Plākšņu platums nosaka, cik lielu matu garumu varēs apstrādāt vienā reizē. Protams, garo matu īpašniecēm ērtāks būs modelis ar platākām plāksnēm, bet dāmām ar īsiem matiem derēs šaurāki varianti.

Maksimālā temperatūra un to regulēšanas iespēja ir vērtīgs parametrs lokšķērēm un arī matu taisnotājiem. Darba temperatūras un maksimālās temperatūras indikatori palīdzēs noteikt brīdi, kad ierīce ir gatava darbam. Tādas papildfunkcijas kā automātiskais slēdzis un aizsardzība no pārkaršanas palīdz izvairīties no nepatīkamām situācijām, ja ierīce tiks atstāta ieslēgta bez uzraudzības.

Izdarīsim secinājumus: kam ir vērts pievērst uzmanību, lai izvelētos sev piemērotāko matu veidošanas ierīci:

  • Lai izžāvētu matus uzreiz pēc mazgāšanas, derēs klasiskais fēns. Pievērsiet uzmanību jaudai, ātrumiem, jonizācijas funkcijai un uzgaļu komplektam. Atkarībā no Jūsu vēlmēm, izvēlieties fēnu ar vajadzīgo uzgaļu komplektu, piemēram, ar difuzoru un koncentratoru.
  • Žāvēt un ieveidot matus vienlaikus būs ērti ar matu veidotāja palīdzību. Pirmkārt, izpētiet, kādi uzgaļi ietilpst komplektā, cik jaudīgs ir matu veidotājs ir un cik tam ir režīmu.
  • Skaistus cirtainus matus ļaus izveidot matu lokšķēres. Tas, kā tiks ieveidotas cirtas, ir atkarīgs no iekārtas tipa. Lai nepārkarsētu un nesabojātu matus, iesakām izvēlēties lokšķēres ar turmalīna vai keramikas darba virsmām.
  • Matu gludeklis savaldīs čirkainus matus. Par tā pamatelementu tiek uzskatītas plāksnes, kuras var būt izgatavotas no keramikas, turmalīna vai teflona. No plākšņu platuma ir atkarīgs tas, kādu matu garumu varēs iztaisnot vienā piegājienā.

Visas RD Electronics matu veidošanas ierīces skatieties šeit.