Katrs no mums seko līdzi sava apģērba kārtīgumam un tīrībai un gadījumā, ja sanāk sasmērēties, drēbes nonāk mazgāšanā, bet pēc tam - žāvēšanā. Netīrās veļas daudzumu visi jau sen ir pieraduši mērīt ar veļas mašīnas ietilpību, savukārt žāvēšanas apjomi drīzāk tiek skaitīti ar to, cik daudz virvju ar veļu ir izkārts ārā pie mājas vai vannas istabā. Tomēr ir veids, kā izžāvēt veļu ātrāk, neizkarinot visapkārt savas garderobes pikantās detaļas, un šis veids ir veļas žāvējamā mašīna. Iepazīsimies ar to tuvāk un tiksim skaidrībā, kādā gadījumā ir vērts šo mašīnu iegādāties un kā izvelēties sev piemērotāko.

Ļoti aktuāls jautājums: kāpēc nepieciešams atsevišķs žāvētājs, ja veļas mašīnām bieži ir iebūvēta žāvēšanas funkcija? Mūsu atbilde: elektriskais veļas žāvētājs paveiks darbu ātrāk un efektīvāk, pilnībā izžāvējot visu veļu, turklāt bieži vien vairs nebūs nepieciešams gludināt veļu. Veļas mašīna spēj izžāvēt divreiz mazāk veļas nekā izmazgāja, kas nozīmē, ka pusi vajadzēs izņemt un žāvēt otrajā piegājienā, pie tam veļa var būt daļēji mitra pat pēc žāvēšanas.

Nopietnākais arguments pret žāvētāja nopirkšanu visbiežāk ir brīvās vietas trūkums. Tāpēc vispirms jātiek skaidrībā ar iekārtas gabarītiem un jāpārliecinās tajā, ka tā bez problēmām iekļausies paredzētajā vietā. Gudrs risinājums ir izvietot to virs veļas mašīnas, tādējādi nošaujot divus zaķus ar vienu šāvienu, jo tas ļaus gan ietaupīt vietu, gan arī drēbes būs ērtāk pārlikt uzreiz pēc mazgāšanas. Taču ņemiet vērā, ka nedrīkst vienkārši uzlikt vienu mašīnu uz otras, jo tas nav droši - ir jābūt attiecīgiem stiprinājumiem vai ierīkotam speciālam plauktiņam.

No žāvētāja izmēriem ir atkarīgs maksimālais mitrās veļas daudzums, ko var iekraut vienā piegājienā.

Izvēloties mašīnu pēc šī parametra, jāatceras Jūsu veļas mašīnas raksturojumi. Pareizi piemeklējot to, visa izmazgātā veļa tiks pārlikta žāvētājā. Tas ļaus, pabeidzot vienu mazgāšanu un uzsākot žāvēšanu, paralēli iekraut mazgāšanai otru veļas porciju, neizliekot liekās drēbes veļas grozā.

Tagad ir laiks tikt skaidrībā ar iekārtas tipu. Visizplatītākie ir divi: ventilācijas un kondensācijas žāvētāji. Ventilācijas veļas žāvētājs virza karsto gaisu cauri mitrajām drēbēm, iztvaikojot mitrumu un izvadot gaisa plūsmu ventilācijas caurulē. Tādi modeļi parasti ir lētāki, taču patērē vairāk elektroenerģijas lietošanas laikā, turklāt jāparedz gaisa novades iekārtošanu, kas ne vienmēr ir viegli izdarāms. Kondensācijas veļas žāvētājs arī “izpūš” karstā gaisa iztvaikoto mitrumu, tikai tas krājas iekšā speciālā ūdens tvertnē, kas var būt noņemama, vai arī izvada kondensātu pa tiešo kanalizācijā.

Žāvēšanas režīmi mēdz atšķirties dažādiem modeļiem. Te būs daži atšķirību piemēri:

  • Laika - jānorāda cik ilgi veļa jāžāvē,
  • Mitruma līmeņa - žāvētājs seko līdzi mitruma līmenim un, kad tas krītas līdz noteiktam līmenim, saprot, ka veļa ir sausa, un žāvētājs izslēdzas,
  • Pēc auduma tipa - jāizvēlas žāvējamo drēbju materiāls (piemēram, zīds, kokvilna, vilna), un katram tiek ieslēgts optimālākais režīms,
  • Pēc veļas tipa - jānorāda, kas tiks žāvēts (piemēram, gultas veļa, džinsi, apavi), un mašīna attiecīgi izvēlas temperatūras režīmu un rotācijas intensitāti.
Izvēlēties piemērotu režīmu var ar pogu palīdzību (elektroniskā vadība) vai uz vadības paneļa skārienjutīgā ekrāna.

Mūsdienīgam veļas žāvētājam ir virkne papildfunkciju, kuras var būt ļoti noderīgas. Apskatīsim dažas no tām. “Pretburzīšanās funkcija” un “Vieglā gludināšana” palīdzēs ietaupīt laiku gludināšanā, jo tā vienkārši nebūs nepieciešama. “Tvaika apstrāde” dezinficēs veļu un piešķirs tai svaigumu. “Atdzesēšana pēc žāvēšanas” ļaus izņemt jau atvēsinātu veļu un neapdedzināties, atverot vāku. Papildu žāvēšanas statnis ir paredzēts apaviem vai mīkstajām rotaļlietām, lai tās labāk izžāvētu. Pilns opciju saraksts ir diezgan garš, tajā ir atliktais starts, temperatūras regulēšana, pūku filtrs un pat bākas apgaismojums. Tās visas aktivizē noteiktu rotāciju režīmu, temperatūras un papildapstrādes režīmu un, tādējādi tiek sasniegts vēlamais efekts.

Veļas žāvētāja priekšrocības ir acīmredzamas. Ja Jums ir nedaudz brīvas vietas, kur to novietot, kā arī Jūs esat prasīgs pret drēbju stāvokli, Jūs nenožēlosiet šo pirkumu.

Īsi apkoposim, kā izvēlēties veļas žāvēšanas mašīnu:

  1. Veļas žāvētājs vai veļas mazgājamā mašīna ar žāvēšanas funkciju?

    Nelielam veļas apjomam un gadījumā, ja nav īpašu prasību pret izžūšanas kvalitāti, pilnībā pietiks ar veļas mašīnu ar žāvēšanas funkciju. Biežai žāvēšanai ar pilnu kontroli un rezultātu “izņēmu no žāvētāja un uzreiz uzvilku” derēs tikai veļas žāvētājs.

  2. Iekārtas izmēri

    Iekārtas izmēriem ir jāsakrīt ar tai paredzēto brīvo platību, it īpaši gadījumā, ja uzstādīsiet to virs veļas mašīnas. Veļas iekraušana kilogramos izsaka, kādam mitrās veļas daudzumam mašīna ir paredzēta. Pareizi izvēlēties palīdzēs informācija par Jūsu veļas mašīnas raksturojumiem. Tas garantēs, ka visa veļa uzreiz nonāks žāvētājā.

  3. Iekārtas tips

    Iekārtas tips nosaka, kur tiks novadīts mitrums. Ventilācijas žāvētājam nepieciešama ventilācijas caurule karstā gaisa novadei. Kondensācijas modeļi uzkrāj ūdeni iekšā ar vēlāku izliešanu kanalizācijā.

  4. Noderīgas papildfunkcijas

    Tās ir katram žāvētājam un ar tām tiešām ir vērts iepazīties. Tas palīdzēs iegūt ne tikai izžāvētu, bet arī viegli izgludinātu veļu. Turklāt Jūs varēsiet ātri atsvaidzināt žāvētājā tās drēbes, kuras ir tīras, taču sen jau ir stāvējušas skapī.

Pilns veļas žāvētāju piedāvājums pieejams šeit.